Skibanner

Del

Telenorkarusellen/lysløyperenn blir arrangert følgende datoer på Engjom skule:

14.01(friteknikk)

28.01.(klassisk)

11.02.(friteknikk)

04.03(klassisk)

18.03(premieutdeling)

Påmelding fra kl 18, startkontigent kr 30

Både voksne og barn kan delta

Salg av kaffe og pølser

Del

Gausdal skilag har fornyet klubbavtalen med Sport 1 Gausdal. 

Sport 1 Gausdal inviterer til klubbkveld torsdag 10.november: les mer her

 

Smørekurs 4.desember; les mer her

 

Del

bytte sykkel ski 1-9057bytte sykkel ski 1-9084bytte sykkel ski 22-9134damer 3 beste-3300loping 11-2754loping 140-2816ski 1-3139ski 21-3126sykkel 20-2871sykling 72-2956DSC 0030DSC 0031DSC 0058DSC 0059DSC 0076DSC 0081DSC 0936DSC 0952DSC 0984DSC 0985Bilder fra arrangementet ligger her: https://www.dropbox.com/sh/tq734j5gp48eibf/5k0BHW0i_x

Og her: https://www.dropbox.com/sh/1ktjy2skyy0roqc/xDWjyZPbpX 

 

 

Del

Royal Winter Triathlon
Skeikampen 29.03.14
Class Nr. Name Club Time Time pr. distance:   run-bike-ski
K 20-39 40 km          
  1 Monica Hoff Team Skigo 2:33:52,0 46:10,0   44:30,6     1:03:11,4 
  2 Kerry Mcgawley Östersund Triathlon 3:00:11,4 47:09,0   56:40,3     1:16:22,1 
  3 Liv Randi Sira Stiftstaden SK 3:25:14,9 55:19,6   1:01:50,8     1:28:04,5 
  DNS Marie Waagan Moss SK    
           
M 20-39 40km          
  1 Eirik Bergo Oslofjord Triatlon 2:15:55,1 43:37,9   45:09,5     47:07,7 
  2 Sondre Bolstad Lillehammer Ck 2:18:58,0 46:31,6   39:43,5     52:42,9 
  3 Magnus Enger Hernes Il / Hagen   Sport 2:24:56,7 45:13,5   45:14,0     54:29,2 
  4 Jonas Follesø Trondheim   Triatlonklubb 2:37:24,8 49:37,8   48:57,9     58:49,1 
  5 Steinar Haugen Kristiansands 2:39:00,9 46:36,7   45:56,1     1:06:28,1 
  6 Thomas Rønningen Jh Sykkel 2:39:04,8 46:46,1   49:00,5     1:03:18,2 
  7 Lars Erik Sira Gauldal SK 2:48:51,1 47:40,4   51:53,6     1:09:17,1 
  8 Daniel Lindvall Östersund Triathlon 2:59:49,7 46:32,8   52:12,7     1:21:04,2 
  9 Erik Hildrum Klpbil 3:55:40,8 1:02:41,6   1:11:37,9     1:41:21,3 
  DNS Andreas Thue Hiv    
  DNS Odd Morten Sveås Bekk    
           
M 40-49 40km          
  1 Chris Gregers Lyn Ski 2:15:36,0 42:07,9   44:54,6     48:33,5 
  2 Knut Bergo Oslofjord Triatlon 2:18:42,7 43:38,9   43:29,5     51:34,3 
  3 Fritjof Loen Lillehammer Skiklub 2:22:11,1 45:22,1   40:51,1     55:57,9 
  4 Jan Fredrik Stiansen Lcc - Lund Cykleklubb 2:27:30,8 46:01,6   40:30,2     1:00:59,0 
  5 Espen Tåsåsen P4 Radio Hele Norge   As 2:29:07,7 48:19,9   47:01,6     53:46,2 
  6 Tom Røise Mjøsski 2:41:25,1 46:30,2   52:38,7     1:02:16,2 
  7 Aksel Wiberg Team Wiberg 2:59:31,9 54:09,3   53:08,9     1:12:13,7 
  8 Truls Wiberg Team Wiberg 3:01:23,1 54:08,1   53:23,7     1:13:51,3 
  9 Stein Tore Sørsveen Lillehammer Ck 3:13:03,3 57:20,3   50:14,1     1:25:28,9 
  10 Odd Petter Børde Øti 3:20:42,6 57:26,4   1:01:46,3     1:21:29,9 
  DNF Kjell Inge Breivoll Trondheim   Triatlonklubb    
  DNS Rolf Schyberg   Andreasen NOTEAM    
  DNS Frode Engelund Skedsmo Skiklubb    
  DNS Ståle Karlsen Ska Group    
  DNS Espen Sandvold Romerike   Politiidrettslag    
  DNS Jan Olav Endrerud Vind Il/toten Tri    
           
M 50-59 40km          
  1 Hallgeir Haug Lyn Ski 2:24:36,2 46:35,9   43:49,9     54:10,4 
  2 Einar W Thorstensen Lyn Ski 2:25:35,1 45:51,5   44:36,7     55:06,9 
  3 Svein Reistad Telenor Bil 2:48:27,6 54:40,5   46:50,7     1:06:56,4 
  4 Steinar Rundsveen Follebu 3:01:01,6 57:13,8   55:29,4     1:08:18,4 
           
Elite kvinner          
  1 Borghild Løvset Royal Sport 4:10:11,1* 1:27:53,2   58:20,5     1:43:57,4 
  2 Sarka Grabmullerova Bh Triatlon /   Tsjekkia 4:18:50,1* 1:28:09,3   1:04:15,1     1:46:25,7 
  3 Ingrid Lorvik Royal Sport 4:22:01,0* 1:28:10,2   1:05:24,4     1:48:26,4 
  4 Olga Parfinenko Triatleta / Russland 4:41:53,8* 1:34:15,0   1:12:58,5     1:54:40,3 
  5 Hilde Hoff Royal Sport 5:04:09,8* 1:39:44,7   1:11:58,2     2:12:26,9 
  6 Natalya Skuratovich Russland 5:56:12,1* 1:43:03,8   1:22:50,6     2:50:17,7 
  DNF Line Foss Royal Sport / Team   Isklar    
  DNS Berthe Annette   Svenkerud Royal Sport    
           
Elite menn          
  1 Tor Halvor   Bjørnstad-Tuveng Vossevangen Ck 3:55:23,0 1:19:33,3   1:10:09,5     1:25:40,2 
  2 Arne Post Oppegård Il /   Team 3:57:34,9 1:16:42,0   1:13:45,6     1:27:07,3 
  3 Dmitry Bregeda Procat-saratov / 4:03:31,7 1:16:42,7   1:15:40,6     1:31:08,4 
  4 Giuseppe Lamastra Trisports.it / Italia 4:05:07,3 1:22:10,4   1:10:54,1     1:32:02,8 
  5 Maxim Kuzmin Au Ur   "shvsm" - Izhevsk 4:05:22,3 1:15:36,2   1:13:37,0     1:36:09,1 
  6 Daniel Antonioli Italia 4:08:44,4 1:16:42,0   1:16:29,9     1:35:32,5 
  7 Mihail Utkin Mountainpeaks.ru   / 4:10:05,9 1:19:34,1   1:10:37,9     1:39:53,9 
  8 Kristian Monsen Eidsvoll Sykkelklubb 4:11:42,7 1:14:34,8   1:21:32,3     1:35:35,6 
  9 Even Chiodera Royal Sport / Team   Isklar 4:15:40,8 1:21:45,2   1:14:19,4     1:39:36,2 
  10 Jo Nordskar Royal Sport 4:23:10,2 1:24:50,7   1:08:19,1     1:50:00,4 
  11 Pavel Andreev Triatleta / Russland 4:24:17,0 1:19:20,4   1:14:52,7     1:50:03,9 
  12 Evgeny Kirillov Triatleta / Russland 4:27:28,6 1:19:16,0   1:14:49,9     1:53:22,7 
  13 Alberto Comazzi Friesian Team /   Italia 4:28:39,7 1:21:20,6   1:18:05,6     1:49:13,5 
  14 Tor Einar Hulløen Aaby Cycling 4:33:41,1 1:23:10,4   1:23:42,6     1:46:48,1 
  15 Kristian Sæterhaug Trondheim Brannkorps 4:38:14,7 1:22:43,9   1:26:37,9     1:48:52,9 
  DNF Per Arne Kolseth Lillehammer Ck    
  DNF Henning Weaas Eidsvoll SK    
  DNF Øivind Bjerkseth Royal Sport    
  DNS Eivind Røed Royal Sport    
  DNS Dag Torp-Hansen Team Kjekkas    
  DNS Carl Fredrik Hagen Royal Sport    
  DNS Ole-Morten Munz Østmarka Il    
           
K 20-39 80 km          
  1 Live Kolstad Haanshus Lillehammer Ck 5:12:24,2 1:35:00,0   1:23:01,9     2:14:22,3 
           
M 20-39 80km          
  1 Øyvind Hasli Eina Sportsklubb 4:50:19,3* 1:29:01,1   1:04:47,3     2:05:51,0 
  1 Christian Amdahl Solør Ck 4:50:19,3 1:31:00,5   1:32:48,5     1:46:30,3 
  3 Christian Rønning Lillehammer Skiklub 5:17:35,7 1:25:35,2   1:37:16,9     2:14:43,6 
  4 Øyvind Pedersen Lillehammer Skiklub 6:01:54,5 1:27:39,8   2:25:53,0     2:08:21,7 
  DNF Kjetil Myhre Vestre Slidre Il    
  DNS Sindre Lindstad Gjøvik Og Toten   Triathlon    
           
M 40-49 80km          
  1 Per Kristian Saastad Il Runar 05:02:41* 1:31:10,4   1:04:12,5     2:07:18,0 
  2 Atle Stubberud Son Ck 5:30:23,6 1:39:48,7   1:29:27,1     2:21:07,8 
  3 Lars-Arne Mørk Telenor / Lillehammer   Ck 5:31:30,7 1:50:23,3   1:28:56,7     2:12:10,7 
  4 Roger Myhrvold Gjøvik Og Toten   Triathlon 5:44:16,8 1:30:31,7   1:38:54,1     2:34:51,0 
  5 Alberto Quarello Torino Triathlon /   Italia 5:50:46,1 1:47:29,6   1:42:39,5     2:20:37,0 
  6 Ketil Tørtberg Sportsklubben Ceres 6:25:04,1 2:05:07,7   1:43:48,2     2:36:08,2 
  DNS Hubert Jacobsen Toten-kranken Ck    
  DNS Odd Ivar Solvold NOTEAM    
  DNS Helge Johansen Trondheim   Triatlonklubb    
  DNS Ola Bustad Hasle Løren -   Team    
  DNS Rune Edwin Enholm Boc / Team Viamilano    
  DNS Sten Einar Lunder Oslofjord Triatlon    
  DNS Trond Larsen If Frøy    
  DNS Håvard Fagervoll   Olden Opil    
  DNS Eivind Karfjell Asker Ck / Team Npro   2    
  DNS Geir Ivar Solvåg NOTEAM    
           
M 50-59 80km          
  1 Willy Hatlevoll Oslofjord Triatlon 4:52:01,9* 1:30:08,6   1:08:07,8     1:55:31,9 
  1 Tore Bjerkrheim Sportsmaster 4:52:01,9 1:31:43,4   1:32:55,3     1:47:23,2 
  3 Jan Erik Bakken Strandbygda Il /   Elverum 5:22:17,7 1:41:11,0   1:34:46,5     2:06:20,2 
  4 Jan Gunnar Næss Team Suverensport 5:29:06,6 1:33:54,9   1:34:40,3     2:20:31,4 
  5 Viggo Sandgrav Lørenskog Skiklubb 5:41:23,6 1:39:53,3   1:40:42,9     2:20:47,4 
  6 Hans Skari Lyn Ski / Rye 6:10:08,2 1:47:18,8   1:57:47,1     2:25:02,3 
  DNF Pål Hansen Ceres    
  DNF Atle Grøndalen Toten-kranken Ck    
           
M 60 + 80km          
  1 Torodd Lybeck Oslofjord Triatlon 5:24:44,1 1:42:10,8   1:42:53,1     1:59:40,2 
eTiming -   www.emit.no          

 *har kjørt kort sløyfe en gang

Om noen lurer på om noen har kjørt en kort og en lang sløyfe på sykkel, har dette endret resultatene i to klasser ved at vi har fått to vinnere i klassene M20-29 80km og M50-59 80km. Vi vil ikke diskvalifisere noen da vi anser dette som arrangørens feil.
 

Del

Vinnere23

Del

Untitled-RESLUITAT

Del

 

https://www.youtube.com/watch?v=bOYNUtJ2n3s

Del

 

Bjørn og Solveig Johansen are from Nittedalen, but owns a cabin close to Skeikampen resort. They find it interesting that something finally happens here. This is the first time they are watching a Triathlon and they find it interesting, even though the sport in itself is not very popular. They heard of the Triathlon over the internet and don’t know anyone who is participating. They are both enjoying the lovely weather, and think it's great that there is a possibility to do half the Triathlon for those who aren’t fit for the long one. They also find it great that there are World Champions participating here.Randome

Del

updated splittime

Del

 

Arne Brandslien works as volunteer for a sports team at the Winter Triathlon. There are about 40-50 volunteers working on this event, he informs us. He thinks this is a great event for Skei to organize. This is the first time for Skei to organize something like this. There’s not much going on at Skei otherwise. He did wish though that more people would’ve participated; now there are under 100 participants. He also says he would like a shorter lap for the teenagers. Then perhaps there would be more participants in the Triathlon. He thinks that a lot of the participants only does the Triathlon because of the price (150 000,-).Arne

Del

splittime 2

Del

mellomtider 1

Del

 

https://www.youtube.com/watch?v=PRYdpCr0w3g 

Del

Is leading after the first lap 

Del

Startbilde

Del

The bike tracks for Royal Winter Triathlon:

http://www.lommekjent.no/ruter/1774396

Del

Arrangement Royal Winter Triathlon
Sted Skeikampen
Startdato 29.03.2014 09:00
  Etternavn Fornavn Klasse/kategori Klubb
1 Løvset Borghild Elite Kvinner Royal Sport
2 Parfinenko Olga Elite Kvinner Russland
3 Grabmullerova Sarka Elite Kvinner Tsjekkia
4 Lorvik Ingrid Elite Kvinner Royal Sport
5 Svenkerud Berthe Anette Elite Kvinner Royal Sport
6 Foss Line Elite Kvinner Royal Sport
         
         
         
         
11 Andreev Pavel Elite Menn Russland
12 Antonioli Daniel Elite Menn Italia
13 Bregeda Dmitry Elite Menn Russland
14 Lamastra Guiseppe Elite Menn Italia
15 Bjerkseth Øivind Elite Menn Royal Sport
16 Monsen Kristian Elite Menn Eidsvoll SK
17 Kirillov Evgeny Elite Menn Russland
18 Comazzi Alberto Elite Menn Italia
19 Hagen Carl Fr Elite Menn Royal Sport
20 Kuzmin Maxim Elite Menn Russland
21 Bjørnstad  Tor Halvor Elite Menn Vossevangen CK
22 Post Arne Elite Menn Oppegård IL
23 Chiodera Even Elite Menn Royal Sport
24 Røed Eivind Elite Menn Royal Sport
25 Munz Ole Morten Elite Menn Østmarka
26 Torp-Hansen Dag Elite Menn Team Kjekkas
27 Kolseth Per Arne Elite Menn Lillehammer CK
28 Sæterhaug Kristian Elite Menn Trondheim
29 Utkin Mihail Elite Menn Russland
30 Nordskar Jo T. Elite Menn Royal Sport
31 Weaas Henning Elite Menn Eidsvoll SK
32 Hulløen Tore E. Elite Menn Aaby Cycling
         
         
41 Hoff Monica K 20-39 TeamSkigo
42 Skuratovich Natalya K 20-39 Omsk
43 Kolstad Haanshus Live K 20-39 Lillehammer cykle klubb
         
         
         
         
         
         
50 Pedersen Øyvind M 20-39 Lillehammer Skiklub
51 Amdahl Christian M 20-39 Solør CK
52 Hasli Øyvind M 20-39 Eina Sportsklubb
53 Myhre Kjetil M 20-39 Vestre Slidre IL
54 RØNNING CHRISTIAN M 20-39 Lillehammer Skiklubb
55 Enger Magnus M 20-39 Hernes IL / Hagen Sport
56 Lindstad Sindre M 20-39 Gjøvik og Toten Triathlon
57 Bolstad Sondre M 20-39 Lillehammer CK
         
         
         
         
         
         
         
65 Enholm Rune Edwin M 40-49 BOC / team viamilano
66 Mørk Lars-Arne M 40-49 Telenor / Lillehammer CK
67 Loen Fritjof M 40-49 Lillehammer Skiklub
68 Stubberud Atle M 40-49 Son CK
69 Bustad Ola M 40-49 Hasle Løren - Team United Bakeries
70 Larsen Trond M 40-49 IF Frøy
71 Saastad Per Kristian M 40-49 il Runar
72 Solvold Odd Ivar M 40-49  
73 Lunder Sten Einar M 40-49 Oslofjord Triatlon
74 Karfjell Eivind M 40-49 Asker CK/Team NPRO 2
75 Olden Håvard Fagervoll M 40-49 OPIL
76 Solvåg Geir Ivar M 40-49 Privat
77 Myhrvold Roger M 40-49 Gjøvik og Toten Triathlon
78 Jacobsen Hubert M 40-49 Toten-Kranken CK
79 Johansen Helge M 40-49 Trondheim Triatlonklubb
         
         
         
         
         
         
         
87 Næss Jan Gunnar M 50-59 Team SuverenSport
88 Skari Hans M 50-59 Lyn Ski / Rye
89 Grøndalen Atle M 50-59 Toten-Kranken CK
90 Sandgrav Viggo M 50-59 Lørenskog skiklubb
91 Hansen Pål M 50-59 Ceres
92 Bjerkrheim Tore M 50-59 Sportsmaster
93 Hatlevoll Willy M 50-59 oslofjord triatlon
94 Bakken Jan Erik M 50-59 Strandbygda IL / Elverum
         
         
         
         
99 Lybeck Torodd M 60 + Oslofjord Triatlon
         
         
         
         
         
         
101 Hoff Hilde K 20-39 Royal Sport
102 Sira Liv Randi K 20-39 Stiftstaden SK
103 McGawley Kerry K 20-39 Östersund Triathlon
104 Waagan Marie K 20-39 Moss SK
         
         
         
         
         
         
111 Thue Andreas M 20-39 HIV
112 Sira Lars Erik M 20-39 Gauldal SK
113 Bergo Eirik M 20-39 Oslofjord Triatlon
114 Lindvall Daniel M 20-39 Östersund Triathlon
115 Haugen Steinar M 20-39 Kristiansands cykleklubb\Bykle il
116 Sveås Odd Morten M 20-39 BEKK
117 Hildrum Erik M 20-39 klpbil
118 Follesø Jonas M 20-39 Trondheim Triatlonklubb
119 Rønningen Thomas M 20-39 Jh-Sykkel
         
         
         
         
         
         
126 Wiberg aksel M 40-49 Team Wiberg
127 Wiberg truls M 40-49 Ream Wiberg
128 Karlsen Ståle M 40-49 SKA Group
129 Engelund Frode M 40-49 Skedsmo skiklubb
130 Bergo Knut M 40-49 Oslofjord Triatlon
131 Sørsveen Stein Tore M 40-49 Lillehammer Cykelklubb
132 Andreasen Rolf schyberg M 40-49 Ingen
133 Stiansen Jan Fredrik M 40-49 LCC - Lund cykleklubb
134 Endrerud Jan Olav M 40-49 Vind IL/Toten Tri
135 Gregers Chris M 40-49 Lyn Ski
136 SANDVOLD Espen M 40-49 Romerike Politiidrettslag
137 Røise Tom M 40-49 Mjøsski
138 Breivoll Kjell Inge M 40-49 Trondheim Triatlonklubb
139 Tåsåsen Espen M 40-49 P4 Radio hele Norge AS
140 Tørtberg Ketil M 50-59 Sportsklubben Ceres
141 Børde Odd Petter M 40-49 ØTI
         
         
         
         
         
147 Rundsveen Steinar M 50-59 Follebu
148 Thorstensen Einar W M 50-59 LYN Ski
149 Reistad Svein M 50-59 Telenor BIL
150 Haug Hallgrim M 50-59 LYN Ski

 

Endringer kan skje /changes can accure.